Polis Haftası

Türkiye’nin huzur ve güvenliğinin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı’nın 173 yıl dönümü Türkiye genelinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

İSTANBUL – TAKSİM MEYDANI’NDA TÖREN

İstanbul Emniyeti, Türk Polis Teşkilatı’nın 173’üncü Kuruluş Yıldönümü kapsamında Taksim’de tören düzenlendi. İstanbul’daki Polis Okulları ve Türkiye Emekli Müdürler Derneği’nin (TÜMMÜDDER) de katıldığı törende, İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan şeref defterini imzaladı.

410 ŞEHİT GÖNÜLLERE NAKŞEDİLDİ

Şehitlerin unutulmaması için İstanbul Emniyet Müdürlü Vatan Yerleşkesi’ne bir pano yapıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görevli mimar olan bir kadın polis tarafından hazırlanan 3 boyutlu olarak hazırlandı. İstanbul Haritası’nın üzerine 410 şehidin adının yazıldığı ışıklandırmalı panonun üstünde de “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” yazısı yer alıyor.

resimid_4834607

 

Foto: DHA

EMNİYET’TEN ANITKABİR’E ZİYARET

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet personeli, Türk Polis Teşkilatı’nın 173’üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle Anıtkabir’i ziyaret etti. Bakan Soylu, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, daire başkanları, öğretim üyeleri ve polis müdürleri Türk Polis Teşkilatı’nın 173’üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle Aslanlı Yol’dan yürüyerek Anıtkabir’e geldi. Bakan Soylu mozoleye çelenk koyduktan sonra saygı duruşundan bulunuldu. Ardından beraberindeki heyet ile birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Soylu, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

resimid_4834600

 

Foto: DHA

“Aziz Atatürk; köklü devlet geleneğinin gurur kaynağı kurumlarından birisi olan Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173’üncü yılı münasebetiyle huzurlarınızda bulunuyoruz. Vatanın selameti, milletimizin can ve mal emniyeti için kendi can dahil her türlü fedakârlığa hazır olan Türk Polis Teşkilatı, ilk günkü heyecanla ama çağın gerektirdiği bütün teknik donanım ve modern anlayışla, bugün de görevinin başında, aziz milletimizin hizmetindedir. 21’inci yüzyılın sadece teknoloji anlamında değil, maalesef suç ve suç türleri anlamında bizlere sunduğu gelişme karşısında Türk Polisi, dünden farklı olarak bugün ortaya koyduğu çalışmalarla sınırları aşan bir etkiye sahiptir. Yaptığı uyuşturucu operasyonlarıyla hem kendi gençliğimize hem dünya gençliğine, terörle mücadelede göstermiş olduğu kahramanlıkla sadece iç güvenliğimize değil dünyanın güvenliğine yönelmiş tehditlere karşı önemli bir duruş ortaya koyan polisimiz, dün olduğu gibi bugün de hakkın ve haklının yanında kararlı, vicdanlı ve başarılı bir duruş ortaya koymaktadır. Her ne kadar bu iki konunda küresel meslektaşları aynı hassasiyeti göstermeseler de; teröristi koruyup uyuşturucu meselesine kör baksalar da Türk Polisi, suç ve suçluyla mücadelesine her düzeyde aralıksız devam edecektir.”

DHA-İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.